Pärast püsimeigi hooldust on keelatud:

  • ​1 päev – protseduuri ala märjaks tegemist
  • edaspidi vältida koorikute aurutamist ja leotamist
  • kasutada dekoratiivkosmeetikat piirkonnas, kus on teostatud püsimeigi protseduuri ja moodustunud koorik
  • eemaldada enneaegselt koorik ( 4-5 päeva)

Olulised ja soovituslikud tegevused:

  • Vajalik on määrida pigmenteeritud ala (tekkinud koorikut) kreemiga BEPANTHEN PLUS iga 2 tunni tagant õhukese kihina. BEPANTHEN PLUS aktiivseteks koostisaineteks on dekspantenool, mis muundub rakkudes pantoteenhappeks ja toimib seega vitamiin B5-na ja kloorheksidin, mis on hästi talutav antiseptiline aine ning on bakteritsiidse toimega. Sobib hästi püsimeigi hoolduseks.
  • Peale huultele teostatud püsimeiki võiks läbi viia herpesevastane ravi preparaatidega Aciklovir ja Valtrex 4-5 päeva jooksul. Kui klient jätab need ravimid manustamata ei jää herpese tekkimisel huulte püsimeik nii sile, mille tulemuse eest meister ei vastuta.

Lisatarkus

Vahetult pärast protseduuri ja esimestel päevadel paistab sisestatud pigment eredam ja intensiivsem.  4-5 päeva peale kooriku eemaldumist näeb tulemus 30-50% heledam. Täielik naha tervenemine toimub umbes kuu aja pärast, mille peale saab teha korrektsiooni.

Protseduuri järgsete ebameeldivate tagajärgede vältimiseks tuleks keelduda : solaariumi külastamisest, otsesest päiksevalgusest, sauna, SPA, basseini külastusest, pigmenteeritud tsooni liigsest alajahenemisest ( hüpotermiast), piilingust, keemilisel alusel kosmeetikast, protseduuri teostatud koha kuiva naha eemaldamisest, aktiivsest spordist.

Enamasti vajab iga püsimeigi protseduur, isegi läbiviidud kõrgemal professionaalsel tasemel, vähemalt ühte korrektsiooni seanssi.

Koheselt peale püsimeigi teostamist ei saa kunagi täpselt öelda, milline saab olema lõpptulemus, kui kõik nahahaavad on paranenud.

Seega, kui isegi Teid kõik rahuldab, pöörduge kindlasti korrektsiooni püsimeigi meistri poole juhul kui :

  1. Püsimeigi värv näib kahvatuna.
  2. Kontuurid jäävad pleekinud ja nõrgalt väljendunud.
  3. Mõned püsimeigi jooned katkendlikud.
  4. Mitte kõik kulmukarvakesed on selgelt välja joonistatud.

Noortel naistel on tavaliselt tugev immuunsussüsteem ja aktiivne metabolism, seetõttu võivad värvained küllaltki kiiresti organismist kaitsejõudude mõjul väljuda. Aastates naistel on elulised protsessid aeglustunud, mistõttu püsib püsimeik kauem.

Korrektsiooni vajadus sõltub nahatüübist. Rasuse naha omanikud peavad valmis olema selleks, et neile võiks vaja olla rohkem kui üks protseduur.

Soovitav on teostada püsimeigi taastusprotseduuri iga aasta.

Kui märkasite, et püsimeik on muutunud märgatavalt heledamaks, siis on aeg seda uuendada, kuni värv ei ole täielikult kadunud. Keskmiselt püsib see- poolteist kuni kaks aastat. Kulmudel veel vähem aga silmalaugudel kuni kolm aastat.