Pigmendilaikude laserhooldus

Pigmendilaigud võivad tekkida erinevatel põhjustel, ajaga kui ka kaasa sündides. Pigmendilaigud ning tumedamad alad nahas on põhjustatud liigsest melaniini moodustumisest antud piirkonna rakkudes.

Pigmendilaikude alla käivad: tedretähnid, sünnimärgid, lentiigod, melasmad, Cafe au lait laigud jne.

NB! Enamus pigmendilaike on beniigsed, kuid osa neist võib areneda ka melanoomideks. Kuna pigmendilaikude lasereemaldus on ainult kosmeetiline protseduur, siis me paluksime, et eemaldatavad laigud oleks hinnatud ka dermatoloogi poolt.

Protseduuri kirjeldus

Protseduuri ajal suunatakse Q-switch laseri pulsatsioon otse pigmenteerunud alale. Naharakud, milles melaniini konsentratsioon on suurem, absorbeerivad intensiivse laserenergia, kuumenevad ning degenereeruvad. Samal ajal jääb ümbritsev nahakude kahjustamata. Peale protseduuri tõuseb üleliigne melaniin nahapinnale, moodustub tume koorik ning selle eemaldudes muutub piirkond oluliselt heledamaks.

Protseduuri aeg sõltub pigmenteerunud ala suurusest. Klient võib tajuda kerget ebamugavustunnet protseduuri ajal, kuid kõrvalmõjud protseduurile on minimaalsed.

Pigmendilaikude täielikuks eemaldamiseks läheb vaja 1 – 2 protseduuri. Tavaliselt piisab ka ühest protseduurist, kuid protseduuride arv ja tulemus sõltub paljudest individuaalsetest faktoritest.

Pigmendilaigud tulevad siiski samale kohale tagasi kui nahk saab uuesti päikest, seega peaks peale laserhooldust nahka hoolikalt päikese eest kaitsma.

Kapillaaride korrigeerimine

​Kapillaarid ehk ämblikneevused on laienenud veresooned, mida on läbi naha näha. Tervisele ohutud veresoontepõimikud on sinakas-punakas-lilla tooniga ning võivad esineda pea igas kehapiirkonnas, aga on sagedamini näol ja jalgadel. Tekkepõhjuseid on mitmeid, kuid enamjaolt tekivad need vananedes ning ka kliimast (sooja-külma õhu vaheldumine) jms.

Protseduuri ajal suunatakse ämblikneevuste ravi Q-swich laseri pulsatsioonid kogule probleemsele piirkonnale. Veenides ja kapillaarides absorbeerub laserkiirte energia, kuid ülejäänud nahk ja koed jäävad kahjustamata. Laserkiired mõjuvad ainult selleks suunatud kohal. Protseduuri aeg sõltub probleemse piirkonna suurusest, aga kindlasti ei võta see rohkem aega kui paar minutit. Kõrvalmõjud protseduurile on minimaalsed, kliendid võivad tajuda piirkonnas kerget ebamugavustunnet ning näha kerget punetust. 

Väikesed veresoontepõimikud saab tihtipeale täielikult eemaldada vaid ühe protseduuriga. Mõni piirkond vajab aga paremaks tulemuseks korduvaid protseduure. Enamus meie klientidest näevad siiski suurt paranemist naha välimuses juba pärast esimest protseduuri. Vajadusel võib kuu aega peale esimest protseduuri hooldust korrata.

Lasernoorendamine

Kortsud, suurenenud poorid ja ebaühtlane nahk on murekohad, mis kimbutavad paljusid.  Lasernoorendamne sobib akne järgseks naha silumiseks. Meie laser pakub kliendile lahendust, mis säästab nahka, kuid on samal ajal tõhus ja kiire.

Naha fraktsioneeritud lasernoorendamise protseduuril saadetakse probleemsesse piirkonda kiired – kõrge energia kontsentratsiooniga laserpulsatsioonid, mis tekitavad nahas fotoakustilise efekti. Rakke stimuleeritakse tootma rohkem kollageeni. Suurenenud kollageeni hulk vähendab nahadefektide, nagu kortsud, tugevad vaod, aknearmid, suurenenud poorid ja ebaühtlase nahatooni silmatorkavust.

Naha fraktsioneeritud lasernoorendamine on olnud populaarne esteetiline nahaprotseduur juba mitmeid aastaid. Varem eemaldati laseriga naha pealmised kihid, põhjustades sellega valu ning hooldusel oli pikk taastumisaeg. Meie laser pakub alternatiivina mitteinvasiivset lahendust, mis on valuvaba ning minimaalsete kõrvalmõjudega.

Naha fraktsioneeritud lasernoorendamise protseduur võtab vähem kui 10 minutit, ei kaasa mingeid kõrvalmõjusid ning on valuvaba. Laserkiir suunatakse katkestamatult protseduuri piirkonnale, vältides tundlikke piirkondi. Protseduuri teostatakse enamjaolt näole, kaelale/kätele. Peale protseduuri võib nahal olla kergelt punetav jume, kuid see on ka ainus kõrvalmõju.

Klient näeb positiivseid tulemusi naha väljanägemises, elastsuses ja toonis juba peale esimest protseduuri. Tugevad vaod on vähenenud, naha tekstuur tundub ühtlasem ja armid on vähem silmapaistvad.